Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s PipkiNem (1.CDF Lokomotiva Slaný)

23. 3. 2007

Pipkin (1.CDF Lokomotiva Slaný)


PipkiN se na fóru vyprofiloval jako velký bojovník proti podvodům všeho druhu. To je v našich zeměpisných šířkách poměrně vzácné, proto jsem si nemohl dovolit nepožádat ho o rozhovor. V jeho průběhu se ukázalo, že PipkiN po škole nejspíše zamíří mezi dopravní piloty. No, ruku na srdce, černým pasažérem na palubě jeho letadla bych opravdu být nechtěl...

 

Na úvod klasická otázka: Kdy a jak jsi se dostal k hraní SP?

 

Zdravím. K SP mě, tak jako asi většinu, přivedl kamarád - konkrétně manažer psc. Zeptal se mě v září létapáně 2006 jestli se nenudím a jestli nechci zkusit jeden fotbalový manager. Tak jsem ho zkusil :)

 

Jak se zatím vyvíjí Tvé tažení divizemi SP? Jak jsi se svým dosavadním působením spokojen?

 

Začal jsem, pokud se nemýlím, asi ve dvou třetinách sezony číslo 13. Byl mi přiřazen tým v divizi H435 a letmý pohled na něj nenaznačoval postupové ambice - plácali jsme se někde ke konci tabulky a ani šňůra 10ti zápasů nám na víc než třetí místo nestačila. Další sezony jsme bez ztráty kytičky divizi vyhráli a v sezoně č.15 jsme skončili v divizi G145 na druhém místě, čili druhá kompletní sezona = druhý postup. Teď jsem v F49 a zatím plním cíl, kterým je ten klidný střed tabulky. Co se týče spokojenosti, tak minulou sezonu to mohlo být první místo :) ale nezadařilo se, no.. Ze začátku jsem dělal hodně chyb, prodával jsem hráče, které jsem považoval za nepotřebné a oni by teď byli v kádru nejlepší.. Holt chybama se člověk učí (třeba nákup agresivních jedinců v domnění, že vyšší agresivita = lepší výkony, se již také nekoná) :)

 

Já zas měl za to, že ti s nízkou agresivitou jsou měkkoty a ti s vysokou psychopati a v nákupech se trefoval někam k 50 :-)
Díval jsme se, že máš v profilu následující paletu jazyků: CZE,ENG,GER,SVK,ESP. Kde jsi k tomu všemu přišel?

 

Hehe .. Jazyky .. No čeština je jasná ;) Ke slovenštině jsem se dostal kdysi na dovolené na Slovensku, pobývali jsme kdesi poblíž Dobšinských ľadových jaskynní u nějakého jezera, no a pak přednášky na škole ve slovenštině.. Anglicky se učím od pěti let (i teď máme předmět angličtinu) a myslím, že to tak trochu znát je; dále němčina a španělština.. Tak s těmi už je to horší, německy určitě třeba turistovi popíšu cestu jak se kam dostat, ale na slohovku moje zásoba nevydá :) a konečně španělština, tu jsem se učil kvůli častým dovoleným na Kanárech, ale už silně pokulhává a nevím, jestli bych byl schopen se domluvit :)

 

Tak s tou němčinou a španělštinou se mi ulevilo, už jsem začínal mít komplexy. Co vůbec studuješ?

 

Studuji ČVUT Fakultu dopravní, konkrétně obor profesionální pilot a momentálně jsem uprostřed třetího ročníku, když to půjde dobře, za rok jsem Bc. :)

 

Hmm, to pak budeš pilotovat ty monstr velký dopravní kraksny nebo plánuješ něco jiného?

 

Přesně tak, když se poštěstí, tak se se mnou třeba někdo setká na palubě letadla :) a popravdě ani nic jiného neplánuji ;)

 

No, poštěstí...v nějakých materiálech k jaderné energii jsem si přečetl, v jaké míře je kde člověk vystaven přirodní radiaci. A několik hodin v letadle vydá na zhruba desetinu průměrné roční dávky. To Tě nechává v klidu?

 

Nechává, a to úplně.. Když si vezmeš, tak dneska už je všude něco záporného. Upřímně, několik mých známých, co pilotují již několik desítek let, je absolutně bez zdravotních komplikací, takže z tohodle strach nemám.. A stejně se mi to číslo zdá nějaké divné.. Nebyla to Strážní Věž, kde jsi to četl ? :))

 

Ne, ne, byla to diplomová nebo disertační práce. A co ekostopa?

 

Tam už je to horší no, 11% z celkové světové ekostopy zabírá doprava, přičemž ta letecká zabírá z tohoto procenta notný kus. Avšak podlě me s tímto nelze nic moc dělat - když přihlédneme ke kladům letecké dopravy, tak značně převýší ostatní druhy dopravy; bezpečnost, pohodlnost, rychlost, to jsou aspekty, které dnešní člověk chce. Takže ikdyž je letectví ekostopicky špatné, nelze ho prostě přestat používat, protože je náročné.

 

Ještě je tu global dimming, ale někdo holt v žoldu imperialismu pracovat musí, takže toho raději nechám ;-)
Všiml jsem si, že rád diskutuješ na SP fóru. Kolik máš průměr příspěvků na den?

 

Diskutuju rád, to jo :) ale počet příspěvků denně není nijak závratný, něco přes 4, ale v poslední době se to trošku zvyšuje, snažím se hlavně radit nováčkům a také se snažím vychytat některé chyby SP. Teda spíš tlumočím názor české většiny autorům hry :)

 

A co Sjarel, už se něco podařilo?

 

No podařilo, konkrétně na moje upozornění se začala řešit situace ohledně týmů, které neměly žádné hráče - tzv. "ghost" týmy. Takže nyní je v SP povinnost mít tuším 11 hráčů jako minimum, čímž nedojde k situacím, kdy se hrál přátelák, zápas se kontumoval, hráči neztráceli morálku, fyzičku, ale zkušenosti získávali.. Zacelil jsem takovou malou mezírku :)
Teď společně s krupem72 pracujeme na takovém návrhu systému trestů, jak sis sám všiml ;) Ještě to potřebuje doladit, ale myslím, že i s tímto máme šanci na úspěch..

 

Zaznamenal jsem u Tebe až určitou posedlost pravidly, resp. bojem proti podvádění. Co Ty a podvody? Podváděl jsi někdy nějak?

 

Boj proti podvádění to je taková doména :) Už od školy jsem tak nějak neměl rád různý taháky a tak, protože sám jsem věcem rozuměl a tak mi připadlo nefér aby si jedni pomáhali nepovoleně, zatímco jiní se poctivě učili. A tak se to přeneslo asi až sem. Musím se přiznat, že jsem taky podváděl, ale to jedině v počítačových hrách, kde mým jediným soupeřem byl počítač. Určitě to znáš, takové ty zásekové situace třeba v RPG, kdy už jsi prostě zkusil úplně vše a nic nešlo. Jinak ale pokud je mým soupeřem člověk (tak jako na SP), tak podvody se sám snažím vyhledávat, je to pro mě vlastně stejné, jako ta škola a taháky. Pramení to určitě taky z toho, že dělám florbalového rozhodčího, a nějaký ten smysl pro fair play a spravedlnost ve mě tím pádem musí být.

 

S těma tahákama to mám podobně. Jak to vypadá s tím "systémem trestů"? Docela jsem o tom přemýšlel a zdá se to být záslužná věc.
Nabízí se ale také srovnání západ-východ. Západoevropan prostě nastaví pravidla a ty dodržuje, naopak snaha hledat výjimky a doplnky tak trochu odráží východoevropskou mentalitu takového toho našeho "vyčůránkovství"...

 

Ten systém trestů jsme uveřejnili na foru a rádi bychom, aby k tomu ostatní případně napsali své postřehy, připomínky a nápady - víc hlav, víc rozumu. 2 manažeři rozhodně nesestaví tento systém s vychytáním všech much, proto je potřeba spolupráce s ostatními; až tento systém bude spravedlivý, ale neprodyšný, tak bychom ho chtěli přímo navrhnout Sjarelovi. A s tou mentalitou máš tak nějak pravdu, když se podívám na seznam podvodníků, tedy alespoň těch, které ostatní uvádějí na foru, přijde mi, že 90% podvodníků je opravdu od nás či ze Slovenska. Holt čecháčkovství a snaha mít všechno za co nejméně námahy, tedy ještě spíš pomocí nějaké vyčůranosti-podvůdku úplně bez práce, to mi přijde jako zcela endemitická záležitost..

 

No, já jsem právě narážel na to, jestli snaha vytvořit systém trestů, nemá také trochu kořeny v našem čecháčkovství...

 

Asi určitě, protože už mi v některých věcech tato nátura leze krkem...

 

Pořád si asi nerozumíme :-) Mě jde o to, jestli není čecháčkovstvím chtít rozlišovat malé a velké podvody?

 

No myslím že ne :) malý a velký podvod jsou stále podvody, naší snahou je tím systémem trestů spíš odlišit nevědomost a nezkušenost od záměrného a závažného porušování pravidel.. A to bych čecháčkovstvím nenazýval. Nechci rozlišovat jestli někdo udělal malej podvod nebo obrovský tunel, ale spíš odlišit nováčky, kteří se třeba na trhu hráčů ještě neorientují a dokáží přijmout nereálnou nabídku, od tunelářů, kteří pěti týmy si budují jeden mocný. Narážím na to, že stávající systém omyl=ban, podvod=ban není spravedlivý vůči chybám a leckoho po byť nechtěné chybě může odradit. To je hlavní cíl našeho snažení.

 

Nemohl jsem si nevšimnout, jak jsi se opřel na angl. fóru do Isis. O co vůbec šlo? Pořád to hodnotíš jako podvod?

 

Šlo o věc, o které jsem už mluvil - o ty ghost týmy. Isis měla týden před finále poháru volno. Nechtěla hrát zápasy a tak poslala všechny na všechny termíny pozvánku na přátelák do týmu FC Lucifer, který toho času neměl žádné hráče. Údajně nechtěla, aby je vůbec přijímal, nicméně přijety byly všechny a tak Isis postupně vyhrála denně x zápasů bez ztráty morálky nebo fyzičky, což se náramně hodilo pro finále SP cupu. Po mé stížnosti na toho chování se Sjarel dle mého návrhu rozhodl netolerovat tyhle týmy bez hráčů. S odstupem času se na to dívám již střídměji, nicméně si myslím, že do onoho finále poháru získala výhodu v podobě nepoklesnutí oné morálky a fyzičky, takže pokud ne podvod, tak jakási "vyčůranost" :)

 

Jak jsi na tom s fotbalem v reálu? Komu fandíš?

 

Já osobně jsem fotbal aktivně nikdy nehrál, ale čas na sledování v televizi si najdu. Když jsem byl malej, tak jsem fandil Spartě - hrávala tehdy na špici Evropy, porážela Barcelonu a podobné velkokluby.. Dneska už je to spíš Kladno (v hokeji to je jednoznačné) no a co se týče zahraničních týmů, tak fandím těm, kde hrají Češi, nejvíc ale sympatizuji s Chelsea..

 

Sakra, Ty jsi nějakej moc velkej teoretik, nejdřív rozhodčí a ted tohle. Určitě máš nějaký sport kterému se věnuješ aktivně...

 

No určitě :) florbal nejenom pískám, ale i závodně hraju, ale kdybych měl dřív možnost, tak asi teď hraju tenis.. No a pak taky ten sport v posteli s přítelkyní, ten mě baví a věnuju se mu aktivně :))

 

Hmmm... a kde máš víc nalítáno, na outdoor nebo indoor letišti?

 

Řekl bych, že víc mám nalítáno indoor - jako mladší jsem dohrál spoustu válečných leteckých her a nyní stále létam s Flight Simulatorem (aktuálně FS X), v reálu již brzy budu dělat zkoušky pro získání kvalifikace soukromého pilota ;)

 

Tak to pak můžeš přiletět na sraz ;-) Co stíhačky, ty Tě nelákaj?

 

Teď jsem přiletěl z Brna, dělal jsem tam sestupy :) stíhačky mě nelákaly nikdy, už kvůli vojně a vyprávění dědy a táty; pořád mi vtloukali do hlavy, ať co nejdýl studuju a vojně se vyhnu, že není o co stát. A postupem času jsem jim dal za pravdu - nejen, že na vojně to asi nestálo za nic, ale i možnost dostat se na stíhačku v nší armádě je minimální - poměr piloti/stroje vyznívá jednoznačně pro piloty, kterých je moc...

 

Zpět k SP: Koukal jsem, že máš thajského trenéra mládeže. Záměrně nebo náhodou? Jak jsi s ním spokojen?

 

Thajce mám, protože jsem chtěl nějakou exotickou národnost přicházejících hráčů, navíc se zvláštními jmény.. A to Thajec splňoval, tak jsem si ho pořídil. A co se týče spokojenosti, tak zatím spokojen jsem - při pouhých 77% mi přivedl juniora, sice SW, ale přivedl, takže zatím ještě chvíli na svém postu setrvá :)

 

No, jen aby to nebyli zkrachovalí thai-boxeři. Ale zas takovej thajskej SW by měl umět zatáhnout za záchrannou brzdu :-)
Jinak, co jsem viděl, tak z nálady v týmu si evidentně neděláš těžkou hlavu. Měl jsi jí už někdy na stovce?

 

S náladou rozhodně ne :) Na začátku hraní SP jsem vůbec nevěděl k čemu nějaká nálada je, tak jsem nakupoval, prodával a tak něja jsem si zvykl na to, že nálada = 0% :)) Teď už se snažím jí držet na jakés takés úrovni, pod 50% už mi teď neklesne. Ale na stovce rozhodně nikdy ještě nebyla ;)

 

Podle čeho dáváš přezdívky svým hráčům? Gideon 'Vissarionovič' Stassin mě fakt pobavilo.

 

:D Stassin konkrétně má přezdívku díky tomu, že se jménem hondě podobá Stalinovi :) U Čechů se potom snažím hledat skutečné lidi, jako např. Kopecký a jeho přezdívka "aliment" - skutečný Petr Kopecký je hledaný pro trestný čin neplacení alimentů :) Takhle jsem pár svých hráčů našel, no a těm zbylým buď nedávám nic, nebo podle jejich charakteristiky dostanou nickname (Fulier - dostal ČK za nakopnutí do pozadí, Kaciáň - budoucí superstar)...

 

Někteří manažeři začnou po čase skuhrat a litovat dne, kdy si založili na SP tým. Jak jsi na tom Ty?

 

To se u mně neděje, já hraju SP rád, koupil jsem si SPFA na 90 týdnů (část z toho už je pryč), SP mě baví.. Sice je pravda ,že zabere hodně času, ale to mi nevadí, pokud je to takto nenásilnou formou ;)

 

Je něco, co by jsi rád vzkázal závěrem?

 

Určitě, chtěl bych vzkázat všem, ať hrají poctivě, pokud nebudou, tak je stejně vyčmuchám :D SP má být hlavně zábava, tak bych jí ostatním popřál co nejvíc, stejně jako úspěchy při nákupech, a snad už se brzy někdo objeví v B, resp. v A divizi :)

 

Se mi úplně rozklepala kolena ;-) Díky za rozhovor!

 

:D Není zač, tobě taky dík.


Autor: Michal Kejchal
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE: PipkiN a florbalovej rozhodčí...

(pindik00, 29. 3. 2007 9:23)

to Kegi: :D tjn, to bys furt seděl na trestný :D

Pipkin a florbalovej rozhodčí...

(Klegi, 25. 3. 2007 21:42)

Doufám, že ho nedostaneme do matche :D